Burlövs kommun

Kontakta oss

​Elisabet Arnholdt-Olsson, kulturskolechef 
040-625 63 42                                                                             

elisabet.arnholdt-olsson@burlov.se


Caroline Arlestål - teater                                                                               

caroline.arlestal@burlov.se


Niklas Bennerholm - slagverk, tjänstledig
0709-63 90 02
niklas.bennerholm@burlov.se

Daniel Johansson - slagverk, vikarie.
0709-63 90 02
daniel.johansson@burlov.se


Kristina Helgesen - Kulturpedagog i förskolan/förskoleklass

0709-63 91 22

kristina.helgesen@burlov.se


Nina Jönsson - tvärflöjt, orkester, ensemble
0709-63 91 23

nina.kulturskolan@gmail.com


Magnus Karlsson - gitarr, elgitarr, elbas, musikproduktion, tjänstledig.
0709-63 91 24
magnus.karlsson@burlov.se

Marcus Wiberg - gitarr, elgitarr, elbas, musikproduktion, vikarie
0709-63 91 24
marcus.wiberg@burlov.se


Ylva Knutas - tvärflöjt
0709-63 91 31
ylva.knutas@staffanstorp.se


Britt-Marie Lavröd - blockflöjt, piano
0709-63 91 26
britt-marie.lavrod@burlov.se


Andreas Mars - klarinett, saxofon, blåsorkestern "Burlövsblåset"
0709-63 91 27
andreas.mars@burlov.se


Karin Sandén Berg - cello, piano, stråkorkestern"Stråkfilurerna"
0709-63 91 29
karin.berg@burlov.se


Jonna Salomonsson - kör, solosång , piano.                                       

0709-63 91 28
jonna.salomonsson@burlov


Lisa Tanttu - bild och form, animation, serieteckning
0729-89 15 19
lisa.tanttu@burlov.se


Marie Sehlin - kulturpedagog i förskolan/förskoleklass
0729-83 92 47
marie.selin@burlov.se


Daniel Vistam - trumpet, trombon, valthorn, tuba, blåsorkestern "Next Generation"
daniel.vistam@gmail.com


Petra Ziegler - Dans
0709-63 90 01
petra.ziegler@burlov.se


Anna Åkerlund - kör, fiol, stråkorkestern"Stråkfilurerna"
0709-63 91 30
anna.akerlund@burlov.se

Kontakta oss

Medborgar­service - den enkla vägen till Burlövs kommun!

Kontakta oss

Telefon 040-625 60 00
Skriv till oss via webbformulär »öppnas i nytt fönster

Öppettider

Måndag – fredag 08.00 – 16.30

Fler kontaktuppgifter »

Senast uppdaterad:
2018-12-19

Utbildning & barnomsorg